V první zářijový den byla v hasičské zbrojnici pokřtěna nová kniha o obci Hrabová, která na 500 stranách pojednává v dosud neobvyklé podobě o tomto místě. Křest knihy podpořil primátor města Ostravy, pan Tomáš Macura, který zdůraznil důležitost zachování typického rázu jednotlivých obvodů a zároveń společného soužití na území Ostravy. Knize, jejímž  hlavním autorem je Martin Slepička s týmem spoluautorů, požehnal svěcenou vodou otec Adrian. Požehnání obdrželi taktéž všichni přítomní občané.

Další částí programu byla výstava kronik a dobových fotografií, přednáška D. Janiše z filozofické fakulty Ostravské univerzity o prvních písemných zmínkách o Hrabové.

V sobotu byl celodenní program zahájen výpravou z Hrabové na Šumpersku, pod taktovkou tamního starosty J. Linharta. Prohlídky základní a mateřské školky doplnila procházka po zbrusu nové naučné stezce, kterou účastníci došli až ke kostelu Sv. Kateřiny Alexandrijské, kde měli možnost zúčastnit se komentované prohlídky.

Odpoledne patřilo hlavnímu programu na hřišti místní TJ Sokol. Program obsahoval vystoupení kapel a tanečních skupin, kulinářské klání v přípravě guláše, ukázky umění velocipedistů a jejich historických kol, ukázky hasičského umění a vypuštění bílých holubic jako symbolu přátelství obou obcí stejného názvu.

Obyvatelé i jejich hosté si sváteční, významný den, krásně užili a společně jej zakončili taneční zábavou s ohňostrojem. Společnost SUNGWOO HITECH s.r.o. ráda tento záslužný, občanské spolužití stmelující, projekt finančně podpořila. 

Kontakt

Závod Ostrava - sídlo společnosti
SUNGWOO HITECH s.r.o.
Na Rovince 895
720 00 Ostrava – Hrabová
Česká republika

IČ 26869918
DIČ CZ26869918

Certifikáty

Politika ochrany životního prostředí a bezpečnosti a ochrany zdraví při práci - CS / EN .

Certifikát IATF 16949:2016

Certifikát ISO 45001:2018 CS

Certifikát ISO 14001:2015 CS

Supplier social responsibility guideline

Copyright © 2022 All Rights Reserved.