Pražský turnaj GO pod záštitou korejského ambasadora (Květen 2011)

Tradiční jarní klání v nejstarší strategické deskové hře - go - se pořádalo jako Pohár korejského velvyslance (Korean Ambassador Cup) začátkem května v Praze. Nejlepší český hráč se kvalifikoval na turnaj "Korea Prime Minister Cup" hraný na podzim v Soulu. Turnaj je rovněž zařazen do domácích soutěží China Tours Gobanliga a Cleverlance Český pohár.

Turnaje se zúčastnilo přes 100 hráčů z 10 zemí včetně nejužší evropské špičky. Kromě důstojného hracího prostředí se vždy mohou goisté těšit i na tradiční čajovnu a skvělé sponzorské finanční ceny. Odměněno bylo prvních deset hráčů v celkovém pořadí, nejlepší žena a junioři.

„Go“ (čínsky wej-čchi, korejsky baduk) je nejstarší strategická desková hra na světě. Vznikla před více než 4000 lety v Číně, později se rozvíjela v Japonsku jako součást umění samurajů. Cílem hry s jednoduchými pravidly a obrovským množstvím kombinací je získání území a soupeřových kamenů. Go dnes hraje ve světě více než 60 milionů lidí. Čeští reprezentanti patří k evropské špičce.

(Více zde http://goweb.cz/cs/node/3212, http://www.novinky.cz/zena/deti/237213-go-strategicka-hra-pro-deti-i-manazery.html?ref=boxD).