Podporujeme projekty z oblasti kulturního života

Vše | 2018

Česko-korejské dny 2017 v Moravskoslezském kraji

18. 10. 2017

Každoroční kulturní událost v Moravskoslezském kraji letos proběhne ve dnech 2. - 12.11. Zajímavý program je sestaven jako mozaika různorodých akcí v několika nových lokalitách.

720. výročí založení Hrabové

10. 10. 2017

Zářijové oslavy letošního významného jubilea - 720. výročí založení Hrabové - měly několikadenní rozmanitý program zajímavý pro obyvatele obce samotné i přítomné hosty. 

"Korean Ambasador Cup" - Praha

10. 10. 2017

Letošního turnaje o pohár korejského velvyslance v tradičního hře "GO" se zúčastnilo 111 hráčů ze 13-ti zemí.

Letošní Česko-korejské dny v Ostravě otevře vernisáž fotografií Korea 6 objektivy!

4. 11. 2014

Tradiční kulturní festival Česko-korejské dny v Ostravě, pořádaný ve dnech 7. - 8. 11. 2014, DKMO a.s. pod záštitou Velvyslanectví Korejské republiky a ve spolupráci s dalšími partnery, zahájí letos nově vernisáž fotografií šesti českých i světových fotografů, J. Šibíka (držitele ceny WORLD PRESS PHOTO), L. Tailora, L. Krbové, B. Steinze, E. S. Vráze a H. Adámka (reportéra NATIONAL GEOGRAPHIC CZ), pod názvem Korea 6 objektivy.

Spojujeme světy – český a korejský!

8. 11. 2013

Unikátní projekt propojující kulturu České republiky a Jižní Koreje je po roce zpět v Ostravě. Ve dnech 22. - 23. listopadu se uskuteční v Domě kultury města Ostravy další ročník kulturního festivalu Česko-korejských dní.

Česko-korejské dny po roce znovu v Ostravě

7. 11. 2012

Opět po roce dostává široká veřejnost v Ostravě možnost seznámit se s řadou zajímavých aspektů společenského, sportovního a kulturního života vzdálené Jižní Koreje. Festival se koná ve dnech 16.-17.11.2012 v Domě kultury města Ostravy, který je také hlavním pořadatelem.

Koncertní turné Janáčkovy filharmonie Ostrava do Jižní Koreje

31. 8. 2012

Poselství české klasické hudby, “Koncertní turné Janáčkovy filharmonie Ostrava do Jižní Koreje”, se uskuteční v říjnu tohoto roku také díky podpoře společnosti SUNGWOO HITECH s.r.o. Cílem projektu je šíření české hudební kultury a prezentace České republiky, zejména pak města Ostravy, ve městech Busan, Gwangju, Daegu a Seoulu. Bez zajímavosti jistě není také skutečnost, že tento projekt, patří ke kulturním prioritám statutárního města Ostravy.

Česko-korejské dny v Ostravě (Listopad 2011)

1. 9. 2012

Naše společnost velmi vítá možnost přispívat ke vzájemnému propojování a sbližování české a korejské komunity přímo v ostravském regionu, možnost podílet se na představování tradičních i moderních prvků rozmanitého korejského života. Proto již pět let rádi finančně přispíváme na bohatý program tohoto multikulturního setkávání.

Festival Dny nové hudby v Ostravě (Srpen 2011)

2. 9. 2012

Ostravské dny v sobě propojují třítýdenní institut, tzn. tvůrčí prostředí pro rezidenty a lektory, a sedmidenní festival, určený široké veřejnosti. Pracovní prostředí je zaměřeno převážně na orchestrální sklady. Jedna z největších akcí svého druhu na světě je organizována každé 2 roky a od svého vzniku v roce 2001 významně přispívá k rozvoji soudobé hudby.

Záchrana unikátního dřevěného kostela v Ostravě - Hrabové

3. 9. 2012

Lidová pověst tvrdí, že dřevěný kostel Sv. Kateřiny byl původně postaven v Metylovicích u Frýdlantu nad Ostravicí, odkud jej rozebraný převezli do Hrabové a znovu složili. Hrabovský kostel patřil mezi nejhodnotnější dřevěné sakrální stavby dochované na severovýchodní Moravě.


[1]
Zobrazeno 1-10 z 10