O “Pohár Korejského velvyslance” s naší podporou!

V reprezentativních prostorách Kongresového sálu Masarykovy koleje v Praze se 4. - 5. května 2013 konal již 42. ročník turnaje ve hře go o “Pohár Korejského velvyslance”, který byl zároveň po šesté kvalifikací českých hráčů na podzimní turnaj “Korean Prime Minister Cup” v Jižní Koreji.

Výborné podmínky turnaje lákají již tradičně také mistry ze sousedních zemí, hlavně Slovenska a Rakouska. Letošního ročníku se zúčastnili hráči z 8 zemí a především z 15 klubů go České republiky. Celkový počet letošních účastníků dosáhl stovky hráčů. Turnaj byl slavnostně zahájen významnými hosty – p. Gabrielem Oh, velvyslancem Korejské republiky v Praze, konzulem Yoon Jong Suk a reprezentantem Korejské asociace baduk, profesionálním hráčem Seo Kon Woo.

Hlavní cenu “Pohár Korejského velvyslance”, o níž se utkalo ve vyřazovacích bojích osm špičkových hráčů současného českého žebříčku, vybojoval mnohonásobný mistr republiky Ondřej Šilt. Svým pražským vítězstvím si zároveń zajistil postup na 8. ročník světového šampionátu v Koreji o “Pohár korejského premiéra”.

Více informací o turnaji a hře go samotné, naleznete na stránkách pořadatele turnaje - Občanského sdružení Pagoda http://www.pagoda.cz/home/ a České asociace go - http://www.goweb.cz/.