Korejský Nový Rok, Seollal 2018, pohyblivý lunární svátek, se blíží!

“Seollal” je lunárním svátkem, korejskou oslavou příchodu nového roku, svátkem, který zdůrazňuje blízkost rodiny a štěstí. V roce 2018 připadá na 15. - 17. února.

Tradiční oslavy probíhají v rodinném kruhu a trvají většinou celých 5 dní, kdy mají jihokorejci volno. Lidé, kteří jsou po celý rok odděleni od ostatních rodinných příslušníků z důvodu práce, studia, manželství a dalších povinnosti, se na tento svátek vracejí do svých rodných měst k rodičům a dalším příbuzným. Hlavní podstatou svátku je vzdání úcty zemřelým předkům. Společně tedy navštěvují hroby rodinných příslušníků a vykonávají rituál „jesa“, v těchto dnech také uklízejí domy, aby odstranili „prach z minulého roku“. Tradice tvrdí, že by v noci na Nový Rok neměl nikdo spát. Proto se po celém domě rozvěšují lampy a světla, aby mohli lidé přivítat Nový Rok s bdělýma očima. Korejci pálí bambusové větvičky, které mají odehnat zlé démony, a mnoho Korejců se v tento den obléká do tradičního korejského oděvu „hanbok“. Hanboky bývají zbarveny jasnými červenými, růžovými a oranžovými barvami.

Koná se také rituál tradičních hlubokých úklon starším „sebae“. Děti v hanbocích se klaní svým rodičům, prarodičům a jiným starším příbuzným s přáním mnoha štěstí v novém roce. Za to jsou odměňovány menším finančním obnosem v malých hedvábných pytlících nebo sladkostmi. Původním cílem rituálu bylo naučit děti zacházet s penězi. Dnes k dárkům patří nejen peníze samotné, ale také dárkové karty do obchodních domů. Děti často dávají rodičům zdravotní produkty nebo ženšen, případně toaletní potřeby, sladkosti, ryby i ovoce.

Během dne Seollal se hrají hry, z nichž nejoblíbenější je “yutnori”, stolní hra s hůlkami a jednoduchými pravidly, která se hraje v rodinných týmech. V případě, že je pěkné počasí, jdou dospělí i děti ven, aby společně pouštěli draky, “yeon-naligi”. Po celou dobu si společně všichni povídají, o práci, o zábavě, o budoucnosti. Řeči o nemocech, smrti a jiných temných tématech jsou v době Seollal zapovězeny.

Samostatnou kapitolou je samozřejmě slavnostní tradiční korejská kuchyně. Klasickým jídlem je polévka (z hovězího, dříve bažantího masa, a zeleninového vývaru, vejce) „tteok guk“ s rýžovými koláčky, která má zajistit strávníkovi dlouhověkost. Dalším chodem jsou krátká hovězí zebra "galbijjim", vařená v hrnci sojové omáčky, pepře, sezamového oleje, žampionů a cukru tak, aby maso bylo jemné a plné pikantní chuti. Přidává se take trojbarevný “namul” ze 3 druhů zeleniny – zelené, bílé a hnědé. Populární je kombinace obsahující špenát a kapradinu. U slavnostní tabule nesmí chybět ani likér „gui balki sool“ (který má vyčistit sluch), masové placičky, sušené tomely, všelijaké druhy ořechů, datle a koláčky.