Česko-korejské dny 2017 v Moravskoslezském kraji

Zajímavý program je sestaven jako mozaika různorodých akcí v několika nových lokalitách. Česko-korejské dny budou zahájeny na Ostravské radnici 2.11. uvítací vernisáží fotografické výstavy "Korejská zima a zimní olympijské hry", kde také zazní úvodní slovo velvyslance Korejské republiky v Praze, J.E. Seoung-hyun Moona, poté kulturním představením v Divadle A. Dvořáka 3.11. a dále budou pokračovat přes Business fórum 8.11. až ke slavnostnímu zakončení Gala večerem 9.11.

Představení v Divadle A.Dvořáka přinese divákům neotřelý pohled na korejský tanec, formou hudebně-tanečního ztvárnění motivů středověkých vesnických trhů v podání uměleckého souboru z korejského města Čhangwon.

Ve spolupráci se SŠGOS ve Frýdku - Místku proběhne pod taktovkou korejské lektorky výuka přípravy tradičních korejských pokrmů - kimčchi a kimbap. Také 1st International School of Ostrava nabídne svým žákům z rozličných koutů světa, ale také jejich rodičům, specifický kurs přípravy korejského nakládaného zelí kimčchi, a to navíc ve srovnání s přípravou českého kysaného zelí.

Nejznámější a nejoblíbenější z ostravských hotelů, Hotel Imperial, zahrne v období 2.-12.11. do své celodenní nabídky skutečné korejské obědové menu a tradiční korejské čaje.

V prostorách Krajského úřadu MSK, Ostrava, se pak uskuteční Korea Business Forum. Akci připravili společně organizátoři z Obchodní komory při Česko-korejské společnosti a Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje. Program nabídne přednášky a diskuse k tématům Exportních příležitostí v Koreji, Korejských investic a firem v ČR a Korejské obchodní kultury.

V několika firmách korejských investorů se budou navíc konat bezplatné multikulturní semináře pro zaměstnance těchto firem, které přispějí k lepšímu pochopení některých multikulturních rozdílů.