720. výročí založení Hrabové

V první zářijový den byla v hasičské zbrojnici pokřtěna nová kniha o obci Hrabová, která na 500 stranách pojednává v dosud neobvyklé podobě o tomto místě. Křest knihy podpořil primátor města Ostravy, pan Tomáš Macura, který zdůraznil důležitost zachování typického rázu jednotlivých obvodů a zároveń společného soužití na území Ostravy. Knize, jejímž  hlavním autorem je Martin Slepička s týmem spoluautorů, požehnal svěcenou vodou otec Adrian. Požehnání obdrželi taktéž všichni přítomní občané.

Další částí programu byla výstava kronik a dobových fotografií, přednáška D. Janiše z filozofické fakulty Ostravské univerzity o prvních písemných zmínkách o Hrabové.

V sobotu byl celodenní program zahájen výpravou z Hrabové na Šumpersku, pod taktovkou tamního starosty J. Linharta. Prohlídky základní a mateřské školky doplnila procházka po zbrusu nové naučné stezce, kterou účastníci došli až ke kostelu Sv. Kateřiny Alexandrijské, kde měli možnost zúčastnit se komentované prohlídky.

Odpoledne patřilo hlavnímu programu na hřišti místní TJ Sokol. Program obsahoval vystoupení kapel a tanečních skupin, kulinářské klání v přípravě guláše, ukázky umění velocipedistů a jejich historických kol, ukázky hasičského umění a vypuštění bílých holubic jako symbolu přátelství obou obcí stejného názvu.

Obyvatelé i jejich hosté si sváteční, významný den, krásně užili a společně jej zakončili taneční zábavou s ohňostrojem. Společnost SUNGWOO HITECH s.r.o. ráda tento záslužný, občanské spolužití stmelující, projekt finančně podpořila.