41. pražský turnaj o pohár korejského velvyslance v deskové hře GO (Květen 2012)

Po opravdu dlouhé době se zde sešla kompletní "top 10" českého ratingu. Soupeři naší špičky se stali mistři ze sousedních zemí – Lothar Spiegel (4-dan) z Rakouska, Pál Balogh (6-dan) z Maďarska a především jeden z nejlepších hráčů Evropy - Ukrajinec Artěm Kačanovský (7-dan); konkurence tedy byla více než důstojná. Společenskou úroveň turnaje podtrhla i tradiční účast korejského velvyslance J. E. Gabriela Oh, jemuž, stejně jako i všem příchozím, udělala radost taneční skupina vystupující s korejským vějířovým tancem.


V sobotních soubojích hraných v MacMahonově systému se ukrýval i vyřazovací pavouk nejlepších osmi českých hráčů. K velkému překvapení jím nejlépe prošel Lukáš Podpěra (5-dan), který postupně vyřadil všechny tři naše šesté dany, a získal tak letenku na podzimní korejský turnaj. Zároveň potvrdil nastupující formu před MS amatérů v Kantonu, kam odlétá příští týden. Druhým velkým překvapením soboty bylo vítězství Ondřeje Krumla (4-dan) nad favorizovaným Kačanovským.


Ranní nedělní souboj dosud neporažených (Podpěra vs. Balogh) vyzněl ve prospěch maďarského reprezentanta a rozhodl tak o budoucím vítězi turnaje. Náš reprezentant ovšem v posledním kole porazil Kačanovského a s napětím čekal na výsledek souboje Šilt-Balogh. Zde už ale Lukášova štěstěna nestačila a Pál prošel celým turnajem bez ztráty bodu.