"Seollal"- Korejský lunární Nový rok letos připadá na 28. ledna

Tradiční oslavy probíhají v rodinném kruhu. Lidé se vracejí do svých rodných měst k rodičům a dalším příbuzným. Společně navštěvují hroby rodinných příslušníků a vykonávají rituál „jesa“, v těchto dnech také uklízejí domy, aby odstranili „prach z minulého roku“.

Tradice říká, že by v noci na Nový rok neměl nikdo spát. Proto se po celém domě rozvěšují lampy a světla, aby mohli lidé přivítat nový rok s bdělýma očima. Korejci pálí bambusové větvičky, které mají odehnat zlé démony, a mnoho Korejců se v tento den obléká do tradičního korejského oděvu „hanbok“.

Koná se také rituál tradičních hlubokých úklon starším „sebae“. Děti v hanbocích se klaní svým rodičům, prarodičům a jiným starším příbuzným s přáním mnoha štěstí v novém roce. Za to jsou odměňovány menším finančním obnosem v malých hedvábných pytlících nebo sladkostmi. Původním cílem rituálu bylo naučit děti zacházet s penězi.

Klasickým jídlem je na Nový rok polévka „tteok guk“ s rýžovými koláčky, likér „gui balki sool“ (který má vyčistit sluch), masové placičky, sušené tomely, všelijaké druhy ořechů, datle a koláčky.